Optymalne ekologiczne warianty popularnych dań sprawiają, że można zadbać o swoje zdrowie, jednocześnie nie rezygnując z ulubionych potraw. Doskonałym przykładem tego mogą być swojskie wyroby, które bazują na ekologicznym i pochodzącym ze sprawdzonych źródeł mięsie, dając niepowtarzalny aromat i smak. Jakie wyroby warto jeść, i czy faktycznie są one zdrowe?

Lepsza jakość i smak

Niewątpliwie znakiem rozpoznawczym polskiej żywności jest jej naturalny i intensywny smak, a to dzięki wykorzystaniu produktów pochodzących z gospodarstw rolniczych w których dominuje naturalny chów zwierząt, czego nie można powiedzieć np. o importowanej żywności z innych krajów. Jakość polskiej żywności to nie tylko dobry smak, ale przede wszystkim zdrowsza opcja żywieniowa, którą powinniśmy doceniać i wspierać. Jednym z najpopularniejszych i znanych smaków ekologicznych są wyroby mięsne, takie jak kiełbasy, szynki czy pasztety, które produkowane są na bazie różnych mięs, w tym wieprzowego czy wołowego. Ich przewagą jest to, że mięso jakie jest wykorzystywane pochodzi najczęściej z wolnych hodowli, gdzie dominują jeszcze starodawne metody chowu, a więc pozbawione nawozów, odżywek czy hormonów, co niestety jest coraz powszechniejsze w masowych hodowlach zwierząt w gospodarstwach. I mimo, iż wędzone wyroby mięsne nie są polecane do codziennego spożywania, tak np. szynki przygotowywane z dobrej jakości mięsa stanowią łakomy kąsek dla osób dbających o to, co ląduje na ich talerzu. Ekologiczne podejście do pozyskiwania mięsa bezpośrednio przekłada się na jakość i smak wykonanych z niego wyrobów, a klienci otrzymują pełnowartościowy produkt który ciężko jest dostać w sieciowych supermarketach.

Mięso ekologiczne przyszłością zdrowej diety?

Mimo że dieta wegetariańska jest bardzo powszechna i popularna, jednak wiele osób wciąż lubi i spożywa dość często mięso i podroby. W obecnych czasach, gdzie na porządku dziennym jest podawanie zwierzętom hormonów i pasz wzmagającym proces ich wzrostu i przybierania na masie, niezwykle ważne jest zdobywanie mięsa ze sprawdzonych hodowli, gdzie taka praktyka nie jest stosowana. Spożywanie mięsa dobrej jakości może stanowić jeden z budulców dobrze zbilansowanej diety, dlatego niezmiernie ważne jest, by świadomie dokonywać zakupów, a przede wszystkim sprawdzać, z jakiego źródła pochodzi nabywane przez nas mięso. Kupowanie bezpośrednio od rolników i gospodarzy których bydło karmione jest wyłącznie naturalnie, pozwoli na pewność, że zjadane mięso jest dobrej jakości i dostarczy niezbędnych składników odżywczych, a nie chemię.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez timolina - pl.freepik.com